E Pomoc

Tematy pomocy:
1. Rejestracja na Niespodzianka.pl
2. Zapraszanie bliskich i znajomych
3. Tworzenie własnej listy życzeń
4. Dodawanie obrazka produktu
5. Używanie MMS-ów
6. E-mail oraz data urodzin i imienin
7. Wybór i wgranie awatara
8. Inne przydatne funkcje serwisu
9. Słowo końcowe

 
1. Rejestracja na Niespodzianka.pl
Wystarczy kliknąć w zielony baner na stronie głównej lub wejść w zakładkę „Załóż konto” (w prawym górnym rogu). Po podaniu nick’a (czyli nazwy, pod którą będziesz funkcjonować w serwisie) oraz hasła - stajesz się pełnoprawnym użytkownikiem serwisu.

 
2. Zapraszanie bliskich i znajomych
Żeby poinformować przyjaciół o swojej liście życzeń - wejdź do zakładki „Zaproś znajomych”. Wystarczy, że wyślesz im e-mailem lub komunikatorem zamieszony tam link z unikalnym kodem. W tym celu skopiuj link i wklej do wysyłanych wiadomości (np. poprzez Ctrl+V). Dzięki temu po rejestracji zaproszonych osób automatycznie znajdą się one na liście Twoich znajomych, a Ty będziesz figurować na ich liście. Możesz też po prostu wpisać e-maile swoich znajomych, a my wyślemy im zaproszenie w Twoim imieniu.

 
3. Tworzenie własnej listy życzeń
Żeby stworzyć swoją listę, trzeba dodać choć jeden produkt. W tym celu wejdź w sekcję: „+ Dodaj nowy produkt” (pomarańczowa belka na górze strony). Następnie wpisz nazwę produktu (jedyny warunek konieczny) oraz dodaj opis, zdjęcie, cenę i bezpośredni link do sklepu internetowego, w którym znajduje się dany produkt. I gotowe. Ale można jeszcze prościej! Obserwuj, co znajdują w sieci inni użytkownicy i dodawaj do swojej listy najfajniejsze prezenty. Jeśli coś Ci się spodoba, wystarczy kliknąć „+ do mojej listy” i już :)

 
4. Dodawanie obrazka produktu
Zdjęcie produktu możesz dodać na 2 sposoby:
1) Wybierz je z zasobów w swoim komputerze (zaznacz opcję „z dysku” i wskaż plik ze zdjęciem)
2) Wklej link do zdjęcia znajdującego się w internecie (Kliknij na wybranym zdjęciu prawym przyciskiem myszy.
Zaznacz opcję „Kopiuj adres obrazka” i następnie wklej w pole „Zdjęcie”. Jeśli nie będzie tej opcji - wejdź we właściwości, zaznacz adres i skopiuj, np. poprzez Ctrl+C. Pamiętaj, żeby nie naruszać praw autorskich.).

 
5. Używanie MMS-ów
Opcja została zawieszona

 
6. E-mail oraz data urodzin i imienin
Uzupełnienie danych w zakładkach e-mail i urodziny jest bardzo użyteczne. Gdy podasz datę swoich urodzin i imienin - przypomnisz znajomym o ważnej okazji do dawania prezentów :) Natomiast gdy podasz swój adres e-mail, zyskasz podwójnie: znajomi i rodzina łatwiej znajdą Twoją listę życzeń oraz będziesz informowany o ważnych wydarzeniach (np. o zbliżających się urodzinach koleżanki lub kolegi) i o nowych funkcjach pojawiających się w serwisie.

 
7. Wybór i wgranie awatara
Niepodziankowcy mogą zamieścić swojego awatara - czyli swoją reprezentację w wirtualnym świecie. Możesz na przykład dodać swoje zdjęcie lub lubiany przez Ciebie obrazek. Jak to zrobić? Po wciśnięciu przycisku „Przeglądaj” i znalezieniu obrazka w swoim komputerze - naciśnij przycisk „Wgraj awatara”. Obrazek automatycznie pokaże się przy Twojej liście życzeń.

 
8. Inne przydatne funkcje serwisu
System przypomina o urodzinach i imieninach znajomych i członków rodziny oraz o świętach - tych ważnych i mniej ważnych. Informacje te znajdują się po prawej stronie, tuż pod listą Twoich znajomych. Oprócz tego nieco poniżej znajduje się sekcja „Znajdź listy życzeń Przyjaciół”, dzięki której możesz odszukać swoich znajomych. W tym celu wolnym polu podaj nick lub e-mail poszukiwanej osoby. Kolejne funkcje będą pojawiać się stopniowo, wraz z rozwojem serwisu.

 
9. Słowo końcowe
Jeśli jakiś problem nie jest ujęty w sekcji „Pomoc” - napisz do nas. Postaramy się w maksymalnie krótkim czasie odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości. Z góry dziękujemy!