r Wyszukane po tagu: astronomia
Tagi
Teleskop 3-wymiarowy
Lubię astronomię.Ten teleskop pozwoli mi patrzyć na obiekty astronomiczne(trójwymiarem).Jest duży i ma 3 soczewki ułatwiające
Tagi:
astronomia
teleskop
obiekty
Teleskop
NexStar 130 SLT posiada o 30% większą moc zbiorczą światła od modelu 114mm. Podobnie jak inne modele serii SLT w skład NexStar'a 130 wchodzi całkowicie skomputeryzowany pilot sterowania z bazą ponad 4000 obiektów astralnych, w tym 600 galaktyk, 300 gromad gwiazd i tuzinów gwiazd podwójnych! Łatwy w obsłudze i szybkorozkładalny, regulowany stalowy statyw sprawia, że teleskop NexStar 130 SLT jest w każdej chwili gotowy do użycia i uruchomienia w kilka minut. Nowatorska technologia wyrównywania SkyAlign oraz załączony w komplecie podświetlany czerwoną diodą szukacz czyni całą procedurę ustawiania teleskopu dziecinnie łatwą.
NexStar 130 SLT pomoże zobaczyć Ci fascynujące szczegóły powierzchni Księżyca, pierścienie Saturna, czapy polarne na Marsie, pasy chmur wokół Jowisza, a także ogromną liczbę obiektów katalogu Messier'a takich, jak gromady kuliste w Herkulesie (M13) lub Wielka Mgławica Oriona (M42). Korzystając z siły zbiorczej prawie 13-sto centymetrowego lustra głównego rozpoczniesz odkrywanie najbardziej ukrytych obiektów głębokiego nieba. Konstrukcja w systemie Newton'a gwarantuje obrazy z pełną korekcją barw i czyni NexStar'a 130 SLT idealnym do obserwacji astronomicznych.
ASTROFOTOGRAFIA
Gwint T2 - pozwala na podłączanie lustrzanek za pośrednictwem pierścienia T-Ring.
Możliwość fotografowania niewielkimi aparatami kompaktowymi przy użyciu adaptera Baader Microstage.
ZASTOSOWANIE SPRZĘTU
→ Obserwacje astronomizne
→ Obserwacje Księżyca
→ Obserwacje Słońca (tylko przy uzyciu folii Baader ND 5.0!)
→ Obserwacje planet Układu Słonecznego
→ Obserwacje mgławic i galaktyk
Dane techniczne
układ optyczny: reflektor (Newton)
średnica zwierciadła: 130 mm
długość ogniskowej: 650 mm
światłosiła: 1/5
szukacz: StarPointer
wyciąg okularowy: 1,25"
montaż: azymutalny
statyw: stalowy
napęd: GT z bazą 4000 obiektów
waga: 8,16 kg
okulary w standardzie: 25 mm (26x), 9 mm (62x)
Tagi:
Teleskop
astronomia
Atlas nieba. Gwiazdy,planety,wszechświat
Bogato ilustrowana książka dla wszystkich ludzi ciekawych świata, a przede wszystkim dla tych, którzy chcą odkryć tajemnice jednej z najstarszych nauk - astronomii. Autorzy zachęcają do rozpoczęcia obserwacji rozgwieżdżonego nieba i podpowiadają, jak się do tego zabrać. Przedstawiają historię astronomii i wyniki najnowszych badań przestrzeni kosmicznej, ilustrując wykład znakomitymi zdjęciami i rysunkami. 48 map nieba pozwoli samodzielnie identyfikować gwiazdy i gwiazdozbiory oraz przewidywać układ ciał niebieskich.
Tagi:
astronomia
Tajemince Wszechświata
Napisana z rozmachem, bogato ilustrowana książka jednego z największych autorytetów w dziedzinie astronomii, współodkrywcy między innymi czarnej dziury, autora wielu naukowych publikacji, Paula Murdina. \"Tajemnice Wszechświata\" to kompendium rzetelnej wiedzy na temat najbardziej frapujących zagadek kosmosu. Murdin prowadzi czytelnika przez dzieje astronomii, od starożytności, poprzez odkrycia Kopernika czy Galileusza, aż do czasów współczesnych, uwzględniając nawet najświeższe, datowane na 2009 rok badania. Opowiadana przez niego historia nie kończy się jednak w dniu dzisiejszym - autor wybiega w przyszłość, hipotetyzując na temat problemów, przed którymi staną przed przyszłymi pokoleniami naukowców. Jak wygląda wnętrze Słońca i komet? Czym naprawdę są tajemnicze i niezwykłe obiekty kosmiczne, takie jak kwazary, pulsary, białe karły, czy wybuchające z niewyobrażalną energią supernowe? Bez mentorskiego zadęcia, Murdin rozbudza ciekawość czytelnika, zachęcając go do zadawania własnych pytań. \"Tajemnice Wszechświata\" to nie tylko solidna porcja podanej w zrozumiałej formie wiedzy, ale również uczta dla oka. Niezwykłe fotografie mgławic, odległych galaktyk, czy budzących respekt swoim ogromem obłoków międzygwiazdowego pyłu pochodzące z Kosmiczego Teleskopu Hubble\'a znakomicie ilustrują referowane przez autora teorię, sprawiając, że przyciągnie ona nawet kompletnego laika.
Tagi:
Astronomia
kosmos